Sistem Odası Çözümleri

Sanallaştırma Çözümleri

Sanallaştırma teknolojisi maliyetleri azaltır, uygulamalara erişimi artırır ve BT yönetimini kolaylaştırır.

► Sanallaştırma, planlı ve plansız kapalı kalma sürelerini azaltıp gelir kaybını en aza indirir.

► Sunucu birleştirme yatırım ve işletme giderlerini azaltmanıza yardımcı olur.

► Sunucu birleştirme yoluyla enerji verimliliğini artırıp daha az donanım gerektirerek yatırım ve işletme maliyetlerinizi düşürür.

► Basitleştirilmiş olağanüstü durum kurtarma çözümleri sunarak, altyapınız için iş sürekliliği sağlar.

► Veritabanları (Oracle Veri Tabanı, Microsoft SQL Server, SAP HANA, SAP Sybase) dahil kritik kurumsal uygulamaları, iş uygulamalarını (SAP Business Suite, Microsoft Exchange, SQL Server, SharePoint, SAP) sanallaştırarak hizmet seviyeleri ve performansı en üst seviyeye çıkarır.

 

Sanallaştırma teknolojisine geçerken, uygun yazılımı bulmak; doğru sunucu, veri depolama ve network altyapısını seçmek gibi zorluklarla karşılaşabilirsiniz.

Data Sistem'in benzersiz saha tecrübesinden yararlanarak VMware ve Hyper-V çözümlerimizle standartlara dayalı bir sanallaştırma stratejisi oluşturup, kısa sürede hayata geçirebilirsiniz.

 

Kabinet Tasarımı

Sistem odası donanımlarının fiziksel muhafazası ve aynı anda da kolay operasyonel şartlarda hizmet vermesi ,

Server kabinetlerinin gerekliliğini sağlayan en öncelikli sebeplerdendir.

Ayrıca Aktif / Pasif dağıtım kabinetleri de bu sistemin bir diğer düşünülmesi gereken donanımlarıdır.

Yüksek ağırlıklara dayanıklı frame yapısı , yüksek soğutma dinamikleri yaratan perforeli dizaynı , titreşim ve sarsıntı önleyici destekleyicileriyle donatılmış kapalı ve açık gövde rack kabinetler , yüksek bütçeli hassas sistemlerinizi güvence altına almaktadır.

 

Vizyon Design Profesyonel Datacenter çözümlerinde verimli kullanım olanağı, minimum işletme maliyetleri sağlamak amacı ile ülkemizde ve dünyada faaliyet gösteren yerli ve yabancı , ağır yüklerin mukavemetini sağlamak için özel tasarlanmış kabinleri ( ESTAP , 3El gibi) ağır hizmet tip kullanım sağladığı gibi, IP20 veya IP55 standartlarında suya, toza ve mekanik darbelere koruma sağlamayı amaçlamaktadır.

Yerli kabin üreticlerimizden ESTAP markasının Sıcak, soğuk koridor uygulamaları, kapalı soğutma sistemleri, yönetilebilir, ölçülebilir ve izlenebilir priz modülleri , kabinet ve datacenter yönetim ve izleme sistemlerini bir bütün olarak projelerimizde uyguladığımızı ve projeler geliştirdiğimizi söyleyebililiriz.

Profesyonel kablo yönetimi, özel kablo kanalları ve tavaları, KVM switcler ve konsollar ve Datacenter'larınız da kullanabileceğiniz tüm malzemeler firmamız tarafından sağlanabilmekte ve projelendirilip sunulmaktadır.

 

 

► Sıcak Koridor, Soğuk Koridor Uygulamaları,

► Yalıtılmış Soğuk Koridor,

► Yalıtılmış Sıcak Koridor,

► Cold Koridor için Perfore Kapı Uygulaması ( Açık – Kapalı ) ,

► Devre Soğutma Çözümleri( Sıralı ve doğrudan Kabin soğutma ) ,Sunucu Sanallaştırma 

 

İklimlendirme

Veri Merkezi iklimlendirmesinde “free cooling” teknolojisi kullanılmaktadır. “Free cooling” iklimlendirmede kullanılan suyun soğutulması için dış ortamdaki düşük hava sıcaklığını kullanmayı mümkün kılan ekonomik bir iklimlendirme metodudur. Veri merkezindeki “free cooling” altyapısı,

 

RC Chiller (suyu soğutmaya yarayan dış üniteler)

Veri merkezi içinde hava sirkülasyonu sağlayan hassas RC klimalar (iç üniteler)

Suyun bu iki ünite arasında taşınması için gerekli basıncı sağlayan pompalardan oluşmaktadır.

Veri merkezi içinde sıcak hava koridorlarına hapsedilen 30-35°C değerindeki sıcak hava, hassas klima üniteleriyle emilir ve chiller’lardan gelen soğuk su ile 16-23°C’ye kadar soğutulur.

Soğutulan hava doğrudan sunucu sistemlerinin soğuk hava girişlerine yönlendirilir.

Kış aylarında bu işlem, dış ortamda bulunan chiller ünitelerinin kompresörlerini kullanmadan doğal soğuk hava ile gerçekleştirilir ve enerji tüketiminde %70’e kadar tasarruf sağlanır.

 

İklimlendirme altyapısının tamamı N+1 yedekli olarak tasarlanmaktadır.

 

 

 

Güç Çözümü

Vizyon Design; işletmelerin ve kurumların ihtiyacı olan Jeneratör sistemleri konusunda da konusunda yetkili uzman ekibi ile tümleşik çözümler sağlamaktadır.Müşteri beklentilerinin en iyi şekilde algılanması , ileriye dönük beklentileri de göz önünde bulundurularak kapasite hesaplarının yapılması, UPS ile Jeneratör senkronizasyonunun planlanması konusunda da özelliştirilmiş çözümler sunmaktadır.

Vizyon Design ülkemizde satışı gerçekleştirilen Jeneratör markaları ile projeler geliştirmektedir.

Tercih edilen sistemler işletmelerde uzun yıllar faaliyet gösterebilecek marka ve modeller seçilerek projelendirilir.Tercih Avrupa ve USA menşeli sistemlerdir.

 

Jeneratör sisteminin yapılandırırken dikkat edilmesi gereken husular ;

• Kapasite ve marka seçimi,

• Kontrol ve Senkronizasyon modellemesi ,

• Otomatik Transfer Panoları

* Ses İzolasyon ve Koruma Sistemleri

* Egzoz ve Susturucu Sistemleri

* Yakıt Sistemleri

* Soğutma Sistemleri

 

Vizyon Design Projelendirdiği Jeneratör sistemlerinde minimum yakıt sarfiyatı, düşük gürültü ve emisyon ile çevreye saygı, satış sonrası hizmet konularının yanı sıra, satış sonrası destek konusunda katma değer sağlamakta , sistemlerin uzun yıllar müşterilerimizde sorunsuz çalışmasını en iyi şekilde planlamaktadır.

 

Yapısal Kablolama

Yapısal kablolama sistemi, bir binanın ses, veri, görüntü ve çeşitli bina yönetim sistemlerini (kamera, hırsız alarm, güvenlik girişi, yangın alarm, enerji sistemi gibi) birbirine entegre eden kablolama ve bağlantı ürünlerinin oluşturduğu yönetilebilmeye ve genişlemeye imkan sağlayan bir yapıdır.

 

Fiber Optik Kablolama Sistemleri F/O  

F/O Kablolar yaygın olarak Bina Omurga Sistemleri ve Kampus Omurga Sistemleri oluşturulmasında kullanılmaktadır. Bu sistemler üzerinden her türlü data, ses ve görüntü verileri ışık modunda iletilmektedir. Fiber Optik Sistemler ışığın iletim şekline göre iki farklı kategoriden oluşmaktadır. Bunlar, Multimode (MM) ve Singlemode (SM) sistemlerdir.

 

Local Area Network (LAN)  

Az sayıda kullanıcı için tasarlanmış küçük ofis uygulamaları'ndan, yapısal kablolamadan kablosuz çözümlere kadar uzanan birçok kavramı içeren Yerel Alan Ağ Çözümleri'nin bu entegrasyonu sağlayabilmesi için çok titiz bir yaklaşımla tasarlanıp uygulanması gerekmektedir.

Vizyon Design bilgi ve tecrübesini yansıttığı 'yüksek performanslı' Yerel Alan Ağ Çözümleri ile müşterilerinin hizmetindedir.

 

Wireless (Kablosuz- Wlan)  

Günümüzde çoklukla 'kablolu iletişim ortamlarını kullanan sistemler kurulmakla beraber; uygulama mekanının özel durumu nedeniyle; (kablolama yapılacak binanın tarihi eser olması, arazının kablo çekmeyi zorlaştıran yapısı, mobilite ihtiyacı vb. durumlar' kablosuz çözümlere gidilmektedir.

Bugünkü hali ile wireless; kablosuz sistemin tamamlayıcısı ve destekleyicisi konumundadır.

 

Hangi konuda desteğe ihtiyacınız var?