Ağ ve İnternet Güvenliği

Yapısal Kablolama

Yapısal kablolama sistemi, bir binanın ses, veri, görüntü ve çeşitli bina yönetim sistemlerini (kamera, hırsız alarm, güvenlik girişi, yangın alarm, enerji sistemi gibi) birbirine entegre eden kablolama ve bağlantı ürünlerinin oluşturduğu yönetilebilmeye ve genişlemeye imkan sağlayan bir yapıdır.

Fiber Optik Kablolama Sistemleri F/O

F/O Kablolar yaygın olarak Bina Omurga Sistemleri ve Kampus Omurga Sistemleri oluşturulmasında kullanılmaktadır. Bu sistemler üzerinden her türlü data, ses ve görüntü verileri ışık modunda iletilmektedir. Fiber Optik Sistemler ışığın iletim şekline göre iki farklı kategoriden oluşmaktadır. Bunlar, Multimode (MM) ve Singlemode (SM) sistemlerdir.

Local Area Network (LAN)

Az sayıda kullanıcı için tasarlanmış küçük ofis uygulamaları'ndan, yapısal kablolamadan kablosuz çözümlere kadar uzanan birçok kavramı içeren Yerel Alan Ağ Çözümleri'nin bu entegrasyonu sağlayabilmesi için çok titiz bir yaklaşımla tasarlanıp uygulanması gerekmektedir.

Vizyon Design bilgi ve tecrübesini yansıttığı 'yüksek performanslı' Yerel Alan Ağ Çözümleri ile müşterilerinin hizmetindedir.

Wireless (Kablosuz- Wlan)

Günümüzde çoklukla 'kablolu iletişim ortamlarını kullanan sistemler kurulmakla beraber; uygulama mekanının özel durumu nedeniyle; (kablolama yapılacak binanın tarihi eser olması, arazının kablo çekmeyi zorlaştıran yapısı, mobilite ihtiyacı vb. durumlar' kablosuz çözümlere gidilmektedir.

Bugünkü hali ile wireless; kablosuz sistemin tamamlayıcısı ve destekleyicisi konumundadır.

Hangi konuda desteğe ihtiyacınız var?