Elektronik Kart İmalatı

 

Elektronik cihazlarda bulunan PCB yani baskılı devre, üzerine montajı yapılacak elektronik komponentlerin birbirleriyle olan elektriksel iletişimini sağlar.

 

Tüm elektronik cihazlarda bulunan PCB -printed circuit board -yani baskılı devre kartı, üzerine montajı yapılacak elektronik komponent'lerin birbirleriyle olan elektriksel iletişimini sağlar. Baskılı devre kartının yüzeyindeki yollar çeşitli safhalardan geçirilerek elde edilir ve elektronik elamanların bacakları bu yüzeye lehimlenir. Lehim yüzeyi olarak adlandırılan bu yüzeyin arka kısmı ise "komponent" yani bileşen yüzeyidir.

 

Bir PCB yi oluşturan unsurlardan olan "lehim maskesi" ise baskılı devre'nin yeşil yada farklı renklerde olabilen yalıtkan boyalı kısmıdır. Bu maske pcb üzerindeki bakır yolları korur ve lehimlenen elektronik bileşenlerin bacaklarındaki lehimin yayılmasını önler ve ayrıca kısa devre oluşmasını engeller. Bu maskenin üzerine ise elektronik bileşenlerin konumlarını ve tiplerini belirten sembollerden oluşan "montaj baskısı" serigrafi tekniği kullanılarak basılır.

 

Platin Endüstriyel Elektronik elektronik açık şema çizimden Elektronik Baskı Devre çizimini ve üretimini yapmaktadır. Baskı devrelerimiz tek yüzlü veya çift yüzlü olarak imal edilebilir.

 

Bizlere ulaştıracağınız PCB çizim dosyalarından gerekli film çıkışları alınarak imalat sürecimiz başlatılır.

 

Ayrıca Elektronik Proje Hizmetleri ve Prototip AR - GE Tipi Baskı Devre Üretimi de yapılmaktadır.

Hangi konuda desteğe ihtiyacınız var?